Дневен хороскоп за недела, 10.10.2021: Добрата волја „прави чуда“, доволно е да се види насмевка на задоволство на лицето на саканата личност и да се почувствува нова креативна инспирација…

Овен
Љубов:
Загрижени сте за емоционалните дилеми или лошо претчувство што го имате за блиска личност.
Работа:
Постојат ситуации што не можете сами да ги решите. Успешните резултати подразбираат тимска работа и доверба.
Здравје:
Ќе ви годат некои од техниките на психолошка релаксација.

Бик
Љубов:
Ви недостасува емоционален стимул, но не сакате да се помирите со пасивна улога. Слободно повлечете изненадувачки потег.
Работа:
Вие сте во одлична форма. Не пропуштајте можност што ветува деловна добивка или корисно рекламирање.
Здравје:
Обидете се правилно да ја насочите вашата креативна енергија.


Близнаци
Љубов:
Добрата волја „прави чуда“, доволно е да се види насмевка на задоволство на лицето на саканата личност и да се почувствува нова креативна инспирација.
Работа:
Понекогаш ви недостасува самодоверба и чувство за практична ориентација, но секогаш постои заобиколување.
Здравје:
Избегнувајте различни ситуации кои ментално ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …