(ВИДЕО) Бездомник на жена која не сака да се вакцинира со една реченица успеал да и докаже КОЛКУ ГРЕШИ!

Жената го снимала бездомникот за да докаже дека не е неопходно луѓето да се вакцинираат против коронавирус, и таа добила доказ колку греши.
Во Лос Анџелес, на протестот на антикавсерите, една од присутните ја снимала ситуацијата на улица и изјавила дека луѓето живеат на улица, и според нејзино мислење, тие не се разболуваат од ковид.
„Гледате колку луѓе има на улица и не им е грижа. Тие не умираат од коронавирус. Што ви кажува тоа?”, прашала таа.
Бездомникот што ја слушнал одговори кратко и јасно.
„Вели дека сум вакциниран како и повеќето луѓе што живеат на улица во оваа област“, ​​одговорил човекот.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …