Дневен хороскоп за сабота, 09.10.2021: Запомнете дека постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено се што ви се допаѓа…

Овен
Љубов:
Планирајте состанок со драга личност за која ве врзуваат убави спомени и топла емотивна нота. Опуштете се.
Работа:
Некој ја оспорува вашата деловна репутација, што го прави договорот уште потежок. Бидете упорни во своите намери.
Здравје:
Важно е да се одржи позитивно расположение.

Бик
Љубов:
Изгледате премногу вознемирено, донесувате погрешна одлука и инсистирате на вашите намери. Исфилтрирајте ги вашите мисли и чувства.
Работа:
Избегнувајте каква било непотребна возбуда или обврски што ве исцрпуваат психо-физички. Размислете со кого треба да контактирате за одреден тип на услуга.
Здравје:
Нема потреба да се преценуваат личните можности.


Близнаци
Љубов:
Одредени „ситници“ понекогаш откриваат повеќе од повторени реченици. Анализирајте ја вашата сакана личност повнимателно.
Работа:
Важно е да ги заштитите вашите интереси. Поставете ограничување до кое сте подготвени да преземете деловна одговорност.
Здравје:
Избегнувајте некои лоши навики

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Вирален хит: Стјуардесата покажала како ги препознава Балканците во авионот

СТЈУАРДЕСАТА Кристина Грабеж објавила видео на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканец во …