ТРИ НАЈЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: За еден никогаш не би помислиле, но таквите се чуваат за ЦЕЛ ЖИВОТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Еве со кого мора да внимавате кога станува збор за чувствата
Некои хороскопски знаци имаат повисок праг на толеранција, способни се да ги потиснат емоциите и речиси никогаш нема да ги видите како плачат. Од друга страна, има и такви на кои лутината не им паѓа тешко.

На прво место се Рибите
Имаат силна емпатија. Ако некој може да почувствува друга личност со својата душа, тогаш тоа се Рибите. Не е невообичаено човек да има проблем од секаков вид, особено љубовен проблем, прво да се јави кај Риби.
Нивната душа е како пајакова мембрана која ја чувствува секоја вибрација. Покрај тоа што се сочувствителни, Рибите не се слаби, напротив, тие имаат свој јасен пат во животот од кој не се откажуваат. Тоа е пат на љубов, емпатија и чесност и таквите луѓе се најсилни.


Потоа доаѓаат Ракови
Особено жените Ракови! Нивниот пат е љубов, дом, семејство и деца. Кога некој има Месечина во знакот на Рак во наталната карта, се вели дека таа Месечина е возвишена, т.е. дека е во најдобра позиција да се чувствува најубаво таму. Раковите се исто така големи патриоти!
Ракот ги привлекува луѓето со својата нежна душа бидејќи го става чувството на таа вистинска атмосфера дома, кога се мириса на најубавите колачи со вишни, на партнерот му дава голема сигурност и љубов, а како мајка е неприкосновена. Исто така, секој што еднаш ќе влезе во домот на Рак има чувство дека нашол мир и спокојство.

Неговото Височество, Лав
Силен, тешжок, суетен и со огромно его! Но, затоа срцето и душата на Лавот се нешто што е толку силно и големо што е невозможно да се прифати таа емоција што ја дава Лавот.
Бараат многу, имаат многу барања. Кога ќе им го дадете она што тие го очекуваат, тие даваат многу пати повеќе. Тоа е силен карактер кој умира со својата душа за сите свои!
За семејството, партнерите, децата и особено пријателите. Кој ги има за пријател, навистина има среќа. Таквите луѓе се чуваат по цена на животот!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …