Дневен хороскоп за петок, 08.10.2010: Ви се допаѓа она што е „недостижно“ или личноста до која вашиот глас не достигнува. Размислете на кого треба да упатите љубовен повик…

Овен
Љубов:
Изгледате прилично вознемирени и потешко ги контролирате емоционалните импулси. Често го губите трпението пред саканата личност.
Работа:
Нема причина некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да го ограничи вашето деловно и општествено влијание.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат.

Бик
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или емоционална несигурност.
Работа:
Важно е правилно да ја разберете распределбата на деловните обврски со соработниците. Нема причина за брзање.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.


Близнаци
Љубов:
Не можете да останете рамнодушни во различни ситуации пред блиска личност. Некој го поттикнува вашето незадоволство.
Работа:
Ако се грижите за зачувување на достоинството во друштво на соработници, бидете различни и доволно храбри за да се соочите со нови предизвици.
Здравје:
Избегнувајте непотребна возбуда, ќе ви годи релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Вирален хит: Стјуардесата покажала како ги препознава Балканците во авионот

СТЈУАРДЕСАТА Кристина Грабеж објавила видео на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканец во …