(ВИДЕО) ЉУБОМОРА – СЕ МАСКИРАЛ ВО ДЕБЕЛА ЖЕНА, ЗАЗВОНИЛ НА ВРАТА И НА БИВШАТА И ФРЛИЛ КИСЕЛИНА ВО ЛИЦЕТО: Несреќната лекарка осакатена!

Студент по медицина кој се маскирал во дебела жена со потемна боја на кожа и фрлил киселина во лицето на поранешната девојка, вчера бил осуден на 15. години затвор.
Д р Рим Алауи е трајно изобличена откако нејзиниот поранешен колега и љубовник и фрлил киселина во лицето во ужасен, планиран и намерен напад што се случи на нејзиниот праг во Брајтон.
Милад Руф (25) се маскирал во дебела црнкиња, заѕвонил на вратата на поранешната девојка и и’ фрлил сулфурна киселина во лицето. Несреќната девојка се здоби со критични повреди на лицето, вратот и градите, го загубила видот на десното око, не можела да ги затвори очите или да го помести вратот.
Според обвинителите, Руф внимателно се подготвувал за нападот. Направил список на се што треба да направи и како да се маскира, што полицијата го пронашла во неговата куќа.


Нападот бил планиран откако Алауи ја прекинала нивната кратка врска и се вратила дома во Брајтон по завршувањето на студиите во Кардиф. За неколку недели, Руф го реализирал својот план.
За време на изрекувањето на пресудата, судијата рекол дека киселината што Руф ја фрлил во лицето на бившата била толку концентрирана што ја излупила бојата од влезната врата.
Алауи во својата изјава рекла дека се плаши за својата иднина сега кога Руг и ја ускратил кариерата и уживањето во младоста.

„Животот ми се промени денот кога бев подложена на овој страшен напад. LЖивеам во болка и страв за иднината и финансиски проблеми … Не можам да одам на работа или да го живеам животот. Украдени ми се годините на кариера и младост. Психолошките последици за мене и моето семејство и најблиските се морничави“, вели Алауи, која работела како лекар во локалната болница.
По нападот, Руф ја фрлил својата маска во блиската канта за ѓубре и избегал кај своето семејство во Велс. Полицијата набрзо го пронашла, а од снимките на безбедносните камери од разни продавници во градот, ја составиле неговата рута.

Извор: Daily Mail

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МААЛСКИ ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ ВО ПЕТОК КАЈ„АВИОНЧЕ“

Со цел популаризација на маалските игри, поголема социјализација на децата и едукација за важноста од …