НЕВЕРОЈАТЕН ТЕСТ НА ЛИЧНОСТА КОЈ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Замислете коцка, скали и коњ…

Тест за личност кој на прв поглед изгледа безопасен, но не дозволувајте да ве измами, одговорите ќе ве изненадат и ќе ви помогнат да откриете нешто повеќе за себе.
За почеток, замислете дека сте дошле во пустина и сте наишле на коцка, продолжете со упатствата и одете во длабочините на потсвеста. Земете парче хартија и пенкало и запишете што гледате.

Замислете коцка: Колку е голема коцката? Која боја е тоа? Од каков материјал е направена? Дали ја гледате нејзината внатрешност? Колкава е во споредба со пустината?


Замислете скала: Која боја е скалата? Од што е направена? Колкаво е растојанието од скалата до коцката? Дали скалата е потпрена на коцката?

Замислете коњ: Колку е далеку коњот од коцката? Која боја е коњот? Каков впечаток ви остава? Дали коњот е врзан и има седло?


Доаѓа бура: На која оддалеченост е невремето од коцката? Дали е тоа мала или голема бура? Како изгледа? Дали поминува или се задржува?

Гледате и цвеќе: Колку цветови гледате? Каде се наоѓаат цветот или цвеќињата? Која боја е? Како се чувствувате гледајќи го?

Објаснување
Коцката ве претставува вас.
Она што го мислите за коцката е одраз на вашето мислење за себе. Ако замислите коцка направена од жолти камења, станува збор за фактот дека жолтата боја дава чувство на топлина, а каменот остава впечаток на сила. Растојанието помеѓу вас и коцката е разбирањето на самите себе. Ако коцката е далеку, тоа значи дека не се познавате доволно добро. Ако внатрешноста на коцката е видлива, тоа значи дека им дозволувате на луѓето да ви пријдат и да ве запознаат. Колку е поголема коцката во споредба со пустината, толку е поголемо егото.

Скалите се пријателите во вашиот живот.
Ако се потпираат на коцката, тоа значи дека пријателите се потпираат на вас. Ако ја потпираат коцката, тоа значи дека зависите од пријателите. Растојанието на скалата од коцката укажува на вашата блискост со вашите пријатели. Она што го мислите за скалите е одраз на она што го мислите за пријателите.

Коњот е вашиот љубовник.
Ако е близу до коцката, тоа значи дека сте многу блиску. Ако коњот е врзан или има седло, сакате да го контролирате својот љубовник.

Бурата е пречка во животот.
Ако бурата е близу до коцката, тешките периоди се премногу чести. Ако е мала, тогаш пречките во вашиот живот се исто така мали.

Цветовите го претставуваат вашето потомство.
Ако е близу до коцката, вие сте многу приврзани за вашите деца. Чувствата за цвеќињата ги вклучуваат вашите емоции кон децата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …