Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Јарец
Љубов:
Одржувајте просебност при средбата со саканата личност. Понекогаш лесно го губите чувството за реалност. Гледајте на работите со поголем оптимизам.
Работа:
Можете да ги реализирате вашите деловни планови на интелигентен начин и без непотребен разговор. Прифатете различни стимулации.
Здравје:
Нема причина да ве обзема погрешно сфаќање.

Водолија
Љубов:
Не можете да останете рамнодушни кон нечиј изглед, чувствувате емоционална напнатост и незадоволство. Не и пркосете на блиска личност.
Работа:
Треба да го зачувате личното достоинство во друштво на соработници. Тестирајте ги вашите професионални вештини во различни прилики.
Здравје:
Избегнувајте непотребно возбудување во вечерните часови.


Риби
Љубов:
Избегнувајте емоционално ривалство или натпреварувачки улоги во врска со блиска личност. Не го форсирајте љубовното темпо.
Работа:
Обрнете внимание на различните детали. Треба да го разликувате значењето на одредени информации за деловните преговори.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …