Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Терезија
Љубов:
Нема потреба да очекувате голема нота на емоционално разбирање од личност која е под негативно влијание.
Работа:
Избегнете го деловниот ризик што соработниците ве убедуваат да го направите. Најдобро е да ги прифатите познатите правила и да се заштитите од непријатности.
Здравје:
Бидете воздржани, избегнувајте афективно однесување.

Скорпија
Љубов:
Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели.
Работа:
Важно е да не зборувате премногу пред личност која може погрешно да ве окарактеризира или да ги користи вашите изјави во ваша корист.
Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.


Стрелец
Љубов:
Во средбата со саканата личност, користете „испробан и проверен рецепт“ за емоционална интимност. Добрата волја прави чуда.
Работа:
Понекогаш се станува релативно. Избегнувајте ја варијантата „се или ништо“ и разните предизвици што можат да ве оштетат.
Здравје:
Забавете го брзото темпо, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …