Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Рак
Љубов:
Нема причина да се игнорира нечие незадоволство, обрнете внимание на коментарите направени од блиска личност.
Работа:
Избегнувајте разни предизвици или деловни ризици. Брзо и импулсивно однесување при средба со соработниците може да предизвика дополнителни компликации.
Здравје:
Потребно ви е психолошко олеснување.

Лав
Љубов:
Не дозволувајте да ви недостасува имагинација или емоционална инспирација. Партнерот ги следи вашите движења и однесување со будно око.
Работа:
Некој ја поттикнува вашата креативна љубопитност и желба за ново знаење. Вашите цели се остварливи со правилно расудување.
Здравје:
Разубавете го својот изглед како поттик за добро расположение.


Девица
Љубов:
Се однесувате самоуверено и добро расположено, вашиот партнер вешто го крие своето незадоволство пред вас.
Работа:
Не е тешко да се направи добар избор во ситуација кога ви се нудат интересни идеи или кога соработниците даваат значителна поддршка.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …