Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Овен
Љубов:
Партнерот сака да ве запознае, но има погрешна проценка. Зборувајте со повеќе емоции пред блиска личност.
Работа:
Бидете воздржани и на негативни коментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера.
Здравје:
Важно е да ги контролирате внатрешните конфликти.

Бик
Љубов:
Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни до мерка која е пожелна при емотивните средби.
Работа:
Доколку сте информирани и превземливи, ве чека двојна победа. Користете ги вашите скриени адути.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Наместо непотребно морализирање и проповедање за разни ситници, обидете се да разубавите нечие расположение.
Работа:
Постојат работи во деловниот дијалог што не треба да ги правите од афект или од првиот импулс. Соработката е неопходна за понатамошна афирмација.
Здравје:
Ќе ви годи диетална и престој во природа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вашиот идеален партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …