(ВИДЕО) И ПОСТАВИЛЕ ЗАМКА НА ЌЕРКАТА (13), СОЗНАЛЕ ГОРКА ВИСТИНА: Секој родител треба да го види ОВА!

Иако многумина ги сфаќаат за безопасни, социјалните мрежи можат да бидат крајно опасни
Социјалните мрежи се многу опасни, особено за малолетни деца кои се лековерни и веруваат во се, и ова видео ќе ве убеди во тоа!
Се’ почесто се случува децата во пониските одделенија од основното училиште да имаат профили на социјалните мрежи. Велат, ако не си на Фејсбук или на некоја друга социјална мрежа – како да не постоиш.
Меѓутоа, иако многумина ги сфаќаат за безопасни, социјалните мрежи можат да бидат крајно опасни, за што сведочи видеото кое неодамна беше објавено на социјалната мрежа Фејсбук.
Често, без знаење на родителите, децата, а особено тинејџерите, можат да договорат средба со некого кога, наивно, мислат дека е некој друг.
Овие родители одлучиле да видат како ќерка им ќе одговори на повикот на љубав на непознат млад човек и останале во шок!
Погледнете:


Фото: Принтскрин/Facebook/Global Media

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зимата полека освојува: Еве какво време не очекува наредните 5. дена!

Во понеделник ќе биде претежно облачно со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места …