(ФОТО) ТЕШКО И Е – ЌЕ УМРЕШ ПРЕД ДА ПОРАСНЕ, ТИ СИ ЕДНА БАБА: Глумицата станала мајка на 55. години, сега на социјалните мрежи ја малтретираат

Данската манекенка и актерка Бригит Нилсен (58) е мајка на пет деца, а своето последно дете, ќерката Фрида, го роди на 55-годишна возраст, и ова е нејзино прво дете заедно со сопругот Матија Деси.

Таа со години беше интересна за медиумите поради бракот со Силвестер Сталоне и љубовниот живот воопшто. Имено, Брижит се сврши со Силвестер Сталоне за време на снимањето на „Роки 4“. Двојката се венча на 15. декември 1985. година во Беверли Хилс, Калифорнија. Бракот траел 19. месеци, а разводот беше постигнат во 1987. година. Со текот на годините, таа беше интересна за таблоидите поради нејзиниот љубовен избор.


Таа долго време се обидуваше да има дете, дури и 10. години со вештачко оплодување. Иако се проценува дека шансите се 2,5% на нејзина возраст, сепак успеала да забремени и да се породи на 55-годишна возраст.

– Ова е многу скапа игра во која може да победиш, но и да не победиш. Многу лекови, хормони, многу страдања за да конечно некој ти се јави и ти каже – извини, не си бремена. Лекарите ми дадоа само 3 до 4 проценти шанса да забременам. Немав многу јајца, но имаше доволно. Не мислев дека ќе одлучам да забременам по 42. години. Таму имаше многу разочарување. Иако сте реални бидејќи знаете колку години имате и дека шансите се против вас, сепак не се откажувајте – рекла Бригит Нилсен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …