СТАР РИТУАЛ – ВЕЧЕРВА, НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА: За да ви се остварат сите желби, точно на полноќ, направете го ОВА!

Пробајте, не чини ништо
6. октомври е ноќта на младата Месечина, и вистинско време да започнете нешто ново. Имено, во оваа фаза, Месечината делува како поттик за какви било движења. Тоа е идеално време да започнете нов бизнис, да ги оставите грдите работи зад себе и да донесете нови одлуки.
Младата Месечина дава подобрена интуиција, што може да биде многу корисно кога треба да се донесе одлука. На денот кога Месечината влегува во новата фаза, статичката енергија се претвора во активна и има зголемена чувствителност.
Според древното верување, ако го почитувате овој ритуал ноќта пред младата месечина, сите ваши желби ќе се остварат.

Еве што треба да направите:
Точно на полноќ, замислете ја желбата и размислете за неа, многу длабоко и на таков начин што ќе ја обликувате во кратка реченица.
Седнете убаво и удобно во кревет и започнете со медитација за соништата. Визуелизирајте ја вашата желба. Замислете да го добиете она што го сакате толку многу, замислете како би се чувствувале тогаш. Фокусирајте се на таа желба и опуштете се целосно. Ако заспиете за време на оваа медитација, во ред е! Само внимавајте да го оставите својот дневник и пенкало до креветот, бидејќи ќе ги користите наутро.


Веднаш штом ќе се разбудите наутро, земете го дневникот и започнете да ги запишувате првите работи што ви паѓаат на памет. Можете да ги запишете сите соништа што сте ги имале, како се чувствувате или какви било други мисли што доаѓаат. За најдобри резултати, обидете се да напишете 3-4 страници напред и назад без да го кренете пенкалото од хартија. Само продолжете да пишувате, дури и ако нема смисла или треба да пишувате глупости. Дозволете проток на свеста.
Откако ќе завршите со пишувањето, размислете за сите пораки или сознанија што ви се случиле и земете го кристалот што вообичаено го користите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …