Дневен хороскоп за среда, 06.10.2021: Не дозволувајте никој да ја попречува вашата волја и право да направите емотивен избор. Вие заслужувате подобар или поубав третман…

Овен
Љубов:
Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во заедничката среќа.
Работа:
Понекогаш треба да се користат различни мерки на претпазливост. Вие сте доволно разумни да ги заштитите вашите деловни интереси во критични ситуации.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација, опуштете се.

Бик
Љубов:
Не можете да игнорирате нечие присуство, затоа обрнете внимание на идејата предложена од сакана личност или блиски пријатели.
Работа:
Очекувате големи промени во вашата околина, но реалноста изгледа поинаку, залудно ја трошите креативната енергија.
Здравје:
Избегнувајте некои лоши навики и стресни ситуации.


Близнаци
Љубов:
Вие реагирате раздразливо, претерувањето во изливи на емоции и новите барања имаат иритирачки ефект врз саканата личност.
Работа:
Понекогаш треба да имате доволно професионална мудрост и да молчите за различните коментари кога се состанувате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики и брзање, забавете го брзото темпо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …