Белки од јајца или жолчка?Што е поздраво и покорисно за организмот?

Луѓето често јадат јајца со одвојување на белките од јајцата – кои се сметаат за поздрава храна, од жолчките – познати по нивното високо ниво на маснотии, калории и холестерол.
Покрај тоа, бидејќи белките од јајца се богати со протеини, нивната потрошувачка одделно од жолчки е особено распространета кај оние кои, професионално или рекреативно, се занимаваат со некоја физичка активност.

Што содржи жолчката, а што содржи белката?
Зошто имаме киселини – најважно е со каква храна го започнувате денот
Жолчките од јајце имаат повисоко ниво на холестерол и маснотии од белките, но исто така имаат повисоко ниво на калциум, железо, магнезиум, фосфор, калиум, натриум и цинк.
Вишокот натриум можеби не е најдобар за нашето тело, но на телото му се потребни и сите други минерали што ги обезбедуваат жолчките. Од витамините, најважен е големиот процент на витамин А во нив.


„Јајцата се допинг за мозокот“


Од друга страна, белките од јајца се користат во се, од исхрана до нега на кожа. Тие главно се состојат од протеини, кои помагаат во обновување и раст на мускулното ткиво.
Предностите на белките се очигледни, но не треба да ги избегнувате жолчките, бидејќи ние ќе обезбедиме целосен оброк само кога ќе го изедеме целото јајце. Сепак, не треба да се претерува – особено оние кои внимаваат на линијата.
Ако вашата цел е да изгубите тежина, белките од јајцата се помудра опција – тие имаат само 17 калории, додека жолчката има 55.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На овој филм му се предвидуваат три Оскари

Само што помина премиерата на „Кошмарната уличка“ (Nightmare Alley) на Гиљермо дел Торо, почнаа да …