(ФОТО) Марина Туцаковиќ на синот му ја оставила ТЕТРАТКАТА СО ДОЛЖНИЦИ: Ќе настане ХАОС, ова се баснословни износи кои пејачите не ги платиле! Нејзините 2 МЕГА ХИТОВИ никогаш не се платени!

Текстописецот, Марина Туцаковиќ, почина по долго и тешко боледување, и беше погребана во семејната гробница до нејзиниот син Милош, според нејзината последна желба.
Кога дознала дека боледува од рак и почнала да се бори за сопствен живот, Марина се откажала од идејата да ги собере сите долгови, па престанала да ги брка пејачките кои и должат пари за текстовите што ги напишала за нив. Меѓутоа, таа имала тетратка во која запишала се, и кој која песна ја купил, и кој плаќал на рати, а кој се уште не платил.

Многумина не ја испочитувале
Иако и требале пари за лекување, од никого не побарала ниту денар, но нејзиниот син Милан Радуловиќ Лача наводно нема намера да биде дарежлив, пишуваат српските медиуми.


View this post on Instagram


A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

„Марина, исто така, се грижела на кого му продавала текст, кој и плаќал, се запишувала со години, скоро од кога почнала да пишува. Фута и Лача знаат за таа тетратка, а како што се слуша, нејзиниот син не сака никому да му простам ниту еден денар, бидејќи знае колку Марина била повредена што не ја испочитувале, особено затоа што тие пејачи кои се во долгови не се јавувале ниту да прашаат како е и дали можат да и платат долг на рати иако знаеле дека и требаат пари за лекување“.

„Таа беше многу нервозна за тие долгови и никогаш не разбираше како некој без срам може да се преправа дека е глупав, па дури и да не и се јави и да се извини“

„Таа напиша сериозни хитови, за кои сите тие пејачи собраа многу пари, а останатите и се должни. Штом се ќе се смири малку, можеби по 40 дена, Лача ќе ја отвори тетратката и ќе види како да ги побара сите тие долгови, сигурно е дека сите sвезди кои се должни ќе ги тужи.На многу пејачи нема да им биде добро, бидејќи тој е подготвен е јавно да претстави“, открил извор близок до синот на Мрина Туцаковиќ.

“Вкупниот долг на пејаите е над 90.000 евра. Колку што знам, еден популарен фолк пејачка и остана сериозно должен и Марина долго време се бркаше со него, а има и една пејачка која од неа зела дури четири песни, од кои два се сериозни хитови и таа никогаш не плати“, рекол извор близок до семејството на Марина.

„Марина навистина напиша тестамент, ми се чини пред една година, бидејќи нејзината здравствена состојба варираше, сакаше да оди мирно на тој свет. Не ги знам деталите, нејзиното наследство на музички дела е во тестаментот. Тоа е сеуште е рано за секого, бидејќи семејството е многу депресивно, тие сакаат да страдаат во мир и да страдаат за Марина. Подоцна ќе ги решат правните работи. Знаат што и како треба да прават Фута и Лача, бидејќи Марина разговараше со нив ноќе и ги подготвуваше за нејзиното заминување“.

Фото: Принтскрин/Instagram/ marina.tucakovic

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …