Младата Месечина некому донесува голема ЗАРАБОТУВАЧКА, успех во кариерата, но и АФЕРИ на работа!

Лав

Дефинитивно искористете ја оваа млада Месечина за преговори кога станува збор за работа или за нови конструктивни идеи што работодавачите со ентузијазам ќе ги прифатат.


Девица
Кај вас енергијата е фокусирана на пари и заработка. Немате проблеми со тоа, но тоа не се зголемува. Сега презентирајте ги сите ваши идеи или насочете ги на приватен бизнис. Само почекајте да помине ретро Меркур за да нема забуна, дотогаш наведете се детално и полека започнете со реализација.

Терезија
Свртени сте кон мир и хармонија, односно сега ја фативте таа нишка и на се пристапувате поинаку. Тоа внатрешно чувство ве радува и создава мир за вас.


Скорпија
Се ви е во знакот на работа. Нови идеи, нови партнери. Совршено време за бизнис! Се е на ваша страна, само опуштете се и нурнете под тој бран. СО СРЕЌА!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …