Младата Месечина некому донесува голема ЗАРАБОТУВАЧКА, успех во кариерата, но и АФЕРИ на работа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Како оваа млада Месечина ќе се одрази на знаците на хороскопот?
Овен
За вас ќе се активира полето и на љубовни и на деловни врски. Ви претстои промена на насоката во кариерата преку нови партнерства и ќе имате можност да заминете на службено патување. За некои, следува љубов преку работа, која се однесува на слободните Овни.

Бик
Вашата енергија ќе биде во насока на нова работа или нови деловни идеи во рамките на вашата моментална работа. Важно е добро да ги проверите сите информации пред да започнете со реализација, бидејќи Меркур е во ретро движење, така што може да има пропусти или недоразбирања.


Близнаци
Акцентот ќе биде ставен на љубовта, децата и некои стари љубови. Да почнеме, некои можат да очекуваат проширување на семејството, други може да имаат нова љубов преку работа или дома (домашни пријатели, прв сосед, па да сретнете некого преку него), а некои може да очекуваат враќање на старата љубов, но со нови “понуди”.

Рак
Вашето внимание е насочено кон дома или помагање на еден родител. Односите се малку напнати, па може да очекувате кавги …. Раковите сега размислуваат да направат промена во нивниот деловен живот, па можеби ќе дојдат до идеја или понуда за дополнителна работа.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 05.12.2021: Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен Љубов: Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба. Работа: Придружните компликации на …