Дневен хороскоп за вторник, 05.10.2021: Разговорот и средбата со една личност ќе ве потсети на подобри времиња или некои емотивни спомени. Овозможете си повеќе радост и подобри услови…

Овен
Љубов:
Нема причина да се сомневате во нечии чувства. Дозволете да ве понесе емоционалната екстаза, како добар љубовен предзнак
Работа:
Се соочувате со нови компликации. Треба да воспоставите листа на приоритети и да се борите за подобар статус меѓу соработниците.
Здравје:
Уживајте во убавите работи, опуштете се од напорната работа.

Бик
Љубов:
Избегнете еуфорично расположение во друштво на саканата личност, на овој начин поттикнувате нови сомнежи за вашите намери.
Работа:
Внимателно анализирајте ги соработниците и нивната реакција. Понекогаш е тешко да се одреди вистинската вистина и нечии скриени намери.
Здравје:
Ќе ви годи полесна диета и витаминска исхрана.


Близнаци
Љубов:
Понекогаш треба да ризикувате, особено ако сте инспирирани од блиска личност. Потпрете се на чувствата.
Работа:
Знаете како да оставите сериозен впечаток врз околината и да организирате соработници за акција. Затоа, без двоумење.
Здравје:
Важно е да се помират желбите и можностите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 05.12.2021: Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен Љубов: Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба. Работа: Придружните компликации на …