(ФОТО) Манекенката доживеала понижување на снимање на видео: „Ме фати за голите гради, беше пијан…“

Еден од најплатените супермодели во светот, Емили Ратајковски (30), во својата книга „My Body“ изнела серија тврдења поврзани со снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“
Имено, Ратајковски открила дека за време на снимањето на спотот, пејачот Робин Тик (44) ја допирал по нејзините голи гради.
„Одеднаш, ненадејно, ги почувствував студените раце на странецот на моите голи гради. Тој стоеше зад мене. Јас веднаш се оддалечив, а потоа го погледнав со чудење”, напишала Емили во книгата што треба да се објави следниот месец.


Ратајковски била еден од трите модели кои се појавиле во спотот за песната со која овој музичар стекна светска слава. Песната е создадена како соработка помеѓу Робин Тик, Фарел Вилијамс и раперот по име ИТ.
Според „Њујорк пост“, таа на почетокот уживала во снимањето на видеото, а потоа Тик се напил и почнал грубо да се однесува.
„Се смееше за време на снимањето, не можеше да застане на нозе, во еден момент Дијана Мартел, режисерката на видеото, го праша дали е добро“, се вели во книгата.
Емили додала дека се чувствувала понижена за време на снимањето во студиото во Лос Анџелес, и дека избегнала контакт со очите со пејачката.

Мартел го потврдила инцидентот и рекла дека се сеќава на моментот кога пејачот ја фатил Ратајковски за градите.
„Тој застана зад неа и со двете раце ја фати за градите. Веднаш почнав да му викам бидејќи не ми беше јасно што прави. Јас тогаш реков и дека снимањето е завршено”, објаснила таа, додавајќи дека Тик бил пијан и подоцна и се извинил за својата постапка.
Дијана Мартел верува дека музичарот никогаш не би постапил така доколку бил трезен.
Да се ​​потсетиме, ова не е првпат песната да предизвика контроверзии. Семејството на Марвин Геј ги тужеше Тик и Фарел, велејќи дека „Blurred Lines“ е плагијат на хитот на Марвин Геј, „Got To Give It Up“ од 1977 година.
На крајот, Фарел и Тик мораа да му платат на семејството отштета од 7,3 милиони долари.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СЗО ОБЈАВИ: Омикрон откриен во 38 земји, нема смртни случаи

Варијантата ОМИКРОН на корона вирусот е откриена во најмалку 38. земји во светот, но сè …