Заврши музичкиот фестивал АНДЕРФЕСТ 3! (Фото)

Оваа година по трет пат се одржа музичкиот фестивал Андерфест во Скопје. Како и минатите успешни изданија, така и овој пат фестивалот покажа дека во нашата држава има квалитетна македонска музика. Настанот се одржа според протоколите и тоа со 30% присутност на публика и задолжителен сертификат за вакцинација.

Фестивалот започна со Девојките или The Chicks кои со својата позитивна енергија уште на самиот почеток ја освоија публиката. Стајлинг, шарм, убавина и елеганција како да фалеше на сцената, која тие со нивниот настап ја пополнија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …