ТРИ знаци на Зодијакот ги очекува среќа, љубов и изобилство до 22.10. – Терезиите им носат нешто магично!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите откриваат кои три хороскопски знаци ги очекуваат среќа, пари и напредок во љубовта до 22. октомври!
Близнаци
Близнаците ќе напредуваат толку многу низ сезоната на Терезијата што дури и моќниот ретрограден Меркур нема да може да ги уништи нивните планови. Вашата креативност е на високо ниво, затоа фокусирајте се на активности кои ви носат радост и оптимизам.
Ова е одличен период да ги зголемите страстите во се’ што правите, но особено во однос на партнерот. Срцето на слободните Близнаци е отворено за нова романса. Излезете, дружете се и уживајте во вашите хоби.

Девица
Сонцето во Терезија носи голема рамнотежа, особено во областа на финансиите. Можно е многу Девици да се истрошиле во претходниот период, но сега можете да вратите се во нормала, дури и да ја подобрите финансиската состојба.
Иако ретроградниот Меркур ќе се обиде да ја спречи вашата благосостојба, со промена на навиките и добра организација, успешно привлекувате богатство.


Стрелец
Можеби летото заврши, но владеењето на Терезија ќе ги продолжи забавните периоди за Стрелецот. Создавате нови пријатели и инспирирани сте да направите позитивни промени во вашиот живот. Сите претходни конфликти стивнуваат и ве чека целосен мир.
Вистинско време е да се поврзете со сите драги луѓе, а позитивното расположение и оптимизмот ви помагаат да напредувате на полето на кариерата, пишува Atma.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …