Дневен хороскоп за сабота, 02.10.2021: Љубовното внимание секогаш делува како најдобар лек за душата. Опуштете се во вашиот свет на интимност и во друштво на блиска личност…

Овен
Љубов:
На средбата со саканата личност, нови настани се добар повод за заедничка прослава. Се во согласност со инспирацијата.
Работа:
Потпирајте се на интуицијата при донесувањето на конечната одлука. Вие сте под влијание на факторите на среќа, па ве очекуваат позитивни резултати.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Планирајте омилена забава или нова средба. Некој ве охрабрува да бидете добро расположени и да преземете емоционална иницијатива.
Работа:
Новите случувања на деловната сцена бараат брза проценка и брзо прилагодување. Оптоварени сте со разни обврски и неизвесности.
Здравје:
Потрудете се да си го разубавите расположението.


Близнаци
Љубов:
Потрудете се да ја израдувате саканата личност на оригинален начин, добрата волја „прави чуда“. Следете ја вашата „идеја водилка“.
Работа:
Деловниот договор се движи во позитивна насока, кога постои договор за почитување на различните интереси.
Здравје:
Уживајте во убави нешта, поттикнете позитивно расположение во себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …