(ФОТО) МЕ СИЛУВАШЕ ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО: Исповедта на познатата пејачка ТЕРА СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ, имала само 9. години, а еве зошто НЕ ГО ТУЖЕЛА!

Пејачката Глорија Естефан признала дека била жртва на силување.

Работата да биде уште полоша, пејачката со кубанско-американско потекло доживеала сексуален напад кога имала само девет години, од страна на член на нејзиното пошироко семејство, кој бил „почитуван член на заедницата“ и во кого нејзиното семејство имало доверба.

Пејачката за овој немил настан и траума од детството зборувала во емисијата „Црвена маса за разговор“, што се емитуваше на Фејсбук во четвртокот.
https://www.facebook.com/redtabletalkestefans/
„Тој беше семејство, но не и блиско семејство. Тој беше во позиција на моќ и мајка ми ме запиша во неговото музичко училиште, па веднаш почна да ми кажува колку сум талентирана и како треба да ми се посвети посебно внимание”, рекла таа.

„Кога сфатив што се случува ми се закани дека ќе каже се, ми рече дека не можам ништо да направам бидејќи татко ми е во Виетнам, а мајка ми ќе биде убиена ако му кажам на некого“, рекла таа за шокантните детали.
„Полицијата подоцна и кажа на мајка ми дека е подобро да не поднесам тужба поради траумата што може да ми ја нанесе“, додала Глорија Естефан во споменатото шоу, пренесува “Usa Today”.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На овој филм му се предвидуваат три Оскари

Само што помина премиерата на „Кошмарната уличка“ (Nightmare Alley) на Гиљермо дел Торо, почнаа да …