(ВИДЕО) Вирална снимка на бебе и хаски ги скарала луѓето: Ова видео е катастрофа!

ИНТЕРНЕТОТ е полн со слатки снимки од деца и кучиња. Сепак, понекогаш токму таквите снимки стануваат предмет на контроверзии. Додека некои се слатки, други мислат дека животните не се секогаш воодушевени од присуството на децата и играта што им ја наметнуваат.
Видеото од бебето и хаскито стана вирално на Тикток, но во исто време ги испокара луѓето. Снимката, која собра повеќе од 15 милиони прегледи, покажува бебе како трча по хаски, кое постојано трча на другата страна. За некои, видеото не е спорно на кој било начин, додека експертите за животни тврдат дека детето го малтретира кучето.

@sho.fox😂🤣 #fyp #foryou #foryoupage #dogsoftiktok #babytok #cute #husky #baby #haha #babygiggles #huskiesoftiktok #playtime #funny #babyplaying #purelove


♬ original sound – shoneen


„Единствено симпатично во целото видео е како детето се смее. Пристапот до кучето и ‘играта’ не. Ова во никој случај не е игра”, рекло едно лице.
„Ме фаќа паника додека го гледам ова. Кучето може да се сврти за секунда, а некој снима и не е подготвен да реагира доколку се појави потреба”, се согласува друг.
„Ова видео е катастрофа“, рекло трето лице.

Фото: TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …