Во Германија, мало девојче (4) со денови се грижело за своите помали сестри – мислеле дека нивниот мртов татко спие

Четиригодишно девојче се грижела за своите помлади сестри повеќе од три дена откако нивниот татко починал дома, соопшти во вторникот полицијата во јужниот германски град Бургхаузен.
Полицијата соопштила дека нивниот татко (35) починал од природна смрт на 14. септември во раните утрински часови.
Неговите три ќерки (4,3 и 2 години) мислеле дека тој цело време спие.
Според Passauer Neue Presse, нивната тетка ја открила ситуацијата дури на 17. септември.
Најстарото девојче им давала на другите две храна и пијалоци.
Сега се кај тетка им.
ВЕСТА за четиригодишно девојче што се грижело за своите помали сестри неколку дена додека нивниот мртов татко лежел во куќата потресе илјадници луѓе.
Бројни светски медиуми ја објавија веста за храброто девојче, а читателите биле длабоко шокирани од она што го прочитале.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …