(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари
Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година.
Тие го платиле 5.760 долари, и потрошиле нешто помалку од 43.200 долари и една година за да го претворат во дом од соништата.


View this post on Instagram

A post shared by T H E B U S H I D E A W A Y (@thebushideaway)


Автобусот е сместен во Хилвуд, Тасманија, на земјоделско земјиште што го наследиле од своето семејство и живееле таму три години, но кога децата пораснале одлучиле да најдат нов простор за живеење, бидејќи овој бил премногу мал за нив. Сега домот на тркала се изнајмува, а една ноќ чини 30. долари.
Ник самиот направил многу работи – канцеларија, кујна, дневна соба, катче за читање, камин – а Ема за Insider открила дека овие простории им се доволни бидејќи сакаат да живеат минималистички и едноставно.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …