Дневен хороскоп за недела, 26.09.2021: Не сакате утеха, но за жал она што се случува помеѓу вас и вашиот партнер однапред потсетува на „режирана претстава“…

Овен
Љубов:
Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот.
Работа:
Се потпирате на личното расудување, но независноста има свои добри и негативни страни. Не можете секогаш да донесете вистинска одлука.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и релаксација.

Бик
Љубов:
Направете се што е потребно за да привлечете нечие внимание или да го зголемите вашето емоционално задоволство во вашата избрано друштво.
Работа:
Некој има позитивно влијание врз вашето креативно расположение и активности. Покажете дека има добра волја во вас.
Здравје:
Вие сте во добра форма и позитивно влијаете на околината.


Близнаци
Љубов:
Вие реагирате раздразливо, претерувањето во изливи на емоции и новите барања имаат иритирачки ефект врз саканата личност.
Работа:
Понекогаш треба да имате доволно професионална мудрост и да молчите за различните коментари кога се состанувате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики и брзајте, забавете го брзото темпо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …