(ВИДЕО) Татко прв пат го земал синот во раце па со емотивната реакција трогнал илјадници луѓе

ПРВАТА средба со детето е незаборавен момент за мајките и татковците. Солзите од радост е невозможно да се воздржат кога родителите првпат ги земаат своите деца во раце, а тоа се случило и со овој татко кој со својата емотивна реакција на првата средба со својот син допрел илјадници луѓе.
Виралните снимки покажуваат татко како седи и не може да ја сокрие својата нервоза додека чека бабицата да му го стави во раце неговиот новороден син. Возбуден, се шегува и се смее, а кога ќе го земе малиот, изразот на лицето му се менува за секунда и очите му се полнат со солзи. Го гушка бебето и ја покажува неговата љубов, а неговата трансформација е прекрасна за гледање.

Откако беше споделена, објавата собра повеќе од 67.000 прегледи и бројни коментари.
„Ништо не е толку неверојатно како тој момент”, „Нема поголема љубов”, „Фантастично е чувството да земеш бебе во раце. Се најдобро за тато и бебето”, напишале некои луѓе кои биле трогнати од емотивната сцена која предизвикала прекрасни спомени.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На овој филм му се предвидуваат три Оскари

Само што помина премиерата на „Кошмарната уличка“ (Nightmare Alley) на Гиљермо дел Торо, почнаа да …