(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКИ ПРЕД ВАЖНО ИНТЕРВЈУ ДОЗНАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНА: „Вие две ќе морате да го напуштите студиото!“

Две водителки на емисијата „The View“ на американската телевизија ABC биле изненадени кога требало да го напуштат студиото среде емисија. Имено, пред американската потпретседателка Камала Харис, Ани Наваро и Сани Хостин да пристигне на интервјуто, им било кажано дека мора да ја напуштат програмата, бидејќи се позитивни на корона вирусот.
„Вие две ќе мора да излезете за момент“, им рекол глас зад камерата на водителките.
„Се чини дека тука се случува нешто за што не сум 100 проценти свесна. Може ли некој да ми објасни што се случува?”, прашала третата водителка, Џои Бехар, кога започнал нов блок содржина во емисијата.
Одговорот „не“ го добила со најавувањето на гостувањето на Камала Харис, која на крајот се приклучи на програмата од друго студио на Еј -Би -Си во Њујорк.
По блок реклами, гледачите можеле да видат дека Бехар и четвртата водителка Сара Хејнс се префрлени на средината на полукружната маса, додека Наваро и Хостин повеќе ги немало. Бехар тогаш објаснила што се случило.
„Бидејќи ова ќе биде главната вест во секој момент, Сани и Ана се позитивни на ковид. Колку и да се трудат, вакви работи се случуваат, тие веројатно брзо ќе закрепнат и сигурно ќе бидат добро, бидејќи и двете се вакцинирани“, открила Бехар.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Српска водителка станала предмет на шеги и исмејување поради она во што се појавила во емисијата во живо

СРПСКАТА водителка Јована Јеремиќ се појави во утринската програма во живо во необична комбинација на …