ПОЧИНАЛ ЗА ВРЕМЕ НА ИНТИМЕН ОДНОС СО КОЛЕШКА: Пораката која сопругата ја оставила на споменикот го налутило семејството!

Неговиот син застанал на страната на неговата мајка, но остатокот од семејството создаде хаос.
Кога еден човек неодамна починал, неговата сопруга одлучила на неговата надгробна плоча да не ја вреже стандардната порака што луѓето им ја оставаат на своите најблиски.
Имено, откако открила дека нејзиниот сопруг ја изневерил, одлучила на неговиот гроб да изгравира многу необична порака. Кога ќе видите што му оставила како вечно сеќавање, ќе разберете зошто остатокот од неговото семејство било експлицитно против тоа.
Откако ја открила неговата афера, таа се согласила да изрежи многу необична порака на неговиот гроб – и разбирливо е дека неговото семејство не е среќно. Гледајќи што има на споменикот на овој човек, остатокот од неговото семејство побара од неговиот син да го смени тоа што е можно поскоро, што тој го одбил, бидејќи тој застанал покрај неговата мајка.
Овој млад човек потоа ја сподели својата исповед на Reddit, и изненадувачки многу луѓе се согласиле со него.
– Татко ти и мајка ти имале многу горчлив брак кон крајот на неговиот живот, тој имал долга врска со својата колешка, која забременила пред да почине.
Тој планирал да ја напушти твојата мајка, да ја напушти земјата, да се пресели во Канада и да започне нов живот. Тие исто така избрале куќа и се за себе.
-Татко ми се исели и живееше со својата колешка, кога одеднаш почина од срцев удар за време на интимен однос.
– Документите за развод никогаш не биле поднесени, така што нема поделба на имотот. Сега јас, моите браќа и сестри веќе сме надвор од куќата, нашиот најмлад брат има 19. години и учи. Работам за технолошка компанија и моментално сум во мојот роден град каде и помагам на мајка ми да управува со неговиот имот – истакнал тој и додал:
– Мајка ми беше повредена и на неговиот надгробен споменик напиша: „Во љубовно сеќавање на Јован, син, сопруг, татко и прељубник.
На чија страна сте вие? Пишете ни во коментарите.

Фото: Принтскрин Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …