(ВИДЕО) ВРЕМЕТО ОНАКА – САМО ВОЈНА ДА НЕМА: Лапсусот на црногорската водителка станал ХИТ – ваква верменска прогноза немате слушнато ДО СЕГА!

Црногорската водителка станала хит на социјалните мрежи поради необичната временска прогноза, односно нејзиното толкување на истото.
Имено, Билјана Станковиќ, која е вработена во РТЦГ, прочита какво време ги чека Црногорците за викендот и направила симпатичен лапсус после кога никому не му било јасно какво ќе биде времето.
– Утре облачно, сончево, повремено сончево … облачно, потоа повремено … температура 26. степени – рекла Билјана, а гледачите биле збунети.
Коментарите на мрежите беа смешни.
„Ајде сега да одлучиме какво ќе биде времето на крајот“, „Само за да не одиме во војна“, „Најчесто ќе биде повремено, не знам што не е јасно таму“, „Еден ден врнеше два дена“.
Се разбира, имаше и коментари за поддршка затоа што секако тоа можеше да му се случи на секого.
„Но, она што е најдобро, времето е навистина такво“
„На секого му се случува, што е проблемот?
„Институција Билјана Станковиќ, на сите ми се случува“
Како и да е, овој лапсус насмеа многу луѓе бидејќи реално, овие денови е многу променливо, па можеби Билјана и не згрешила толку многу.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Српска водителка станала предмет на шеги и исмејување поради она во што се појавила во емисијата во живо

СРПСКАТА водителка Јована Јеремиќ се појави во утринската програма во живо во необична комбинација на …