Ако некој ве замоли да ја стиснете тупаницата, како ќе го направите тоа: АНАЛИЗИРАЈТЕ ја својата ЛИЧНОСТ!

Постои уште еден начин на кој можеме да анализираме личност – како ја стиснуваме шаката во тупаница. Начинот на кој го правите тоа ќе открие некои аспекти од вашата личност.
Предлагаме да го поминете овој едноставен, но многу вистинот тест во кој ќе треба само да ја стиснете шаката во тупаница и да изберете соодветна варијанта на одговор.

Ако некој ве замоли да ја стиснете тупаницата, како ќе го направите тоа?


И сега погледнете ги одговорите:
1. Имате тенденција да им помагате на луѓето дури и кога тоа ви носи непријатности. Постојано барате ново знаење, искуства, исклучително енергични и малку нетрпеливи. Луѓето како вас се нарекуваат авантуристи и бестрашни, но во исто време, на многумина од вас нема да им текне колку често ви е потребна заштита и помош.

Препознавањето и прифаќањето се од витално значење за вас, бидејќи честопати се соочувате со луѓе кои ја користат вашата добрина. Но, силното внатрешно јадро се уште не ви дозволува да ризикувате и да се откажете од луѓето. Продолжувате да ги чувате и заштитувате оние што ја искористуваат вашата благородност, само вие станете малку повнимателни.


2. Комуникативни сте, привлекувате различни луѓе. Пријателите ја сакаат вашата искреност и духовитост. Вие сте сигурни во себе, имате многу развиено чувство за самодоверба. Вие сте одличен лидер меѓу пријателите и добар лидер во бизнисот. Сепак, стравот од неуспех ве спречува да донесувате смели одлуки, бидејќи неуспехот може да ја повреди вашата самодоверба.

Често имате потреба од охрабрување и пофалби. Па што, не е толку лошо. Важно е да не престанете да верувате во себе, дури и ако тие не ви кажат колку сте добри. Сосема е можно едноставно да сте меѓу луѓе кои се љубоморни на вашиот успех.

3. Вие сте остроумни и зборлести, но малку срамежливи, што ви оневозможува целосно да ги изразите тие квалитети. Затоа многумина ве сметаат за тивка и некомуникативна личност. Вие сте прецизни и педантни, а понекогаш и барате премногу од себе, што доведува до непотребна вознемиреност. Вие сте перцептивни, се обидувате да не ја нарушите вашата внатрешна хармонија. Луѓето до вас се многу удобни.

Понекогаш станува неподносливо тажно да се мисли дека не можете само да градите односи, лесно да се прилагодувате на новите тимови и да бидете душата на компанијата.
Не го земајте тоа при срце, бидејќи е доволно да станете малку пофлексибилни и друштвени, а луѓето кои се плашеа да ви пријдат веднаш ќе го сменат мислењето за вас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …