Борис Чоревски добитник на наградата за животно дело на 55. МТФ „Војдан Чернодрински“

Актерот Борис Чоревски или нашиот Чоре, годинава е добитник на наградата за животно дело на 55 -тиот Мтф „Војдан Чернодрински” во Прилеп.Честитки за наградата која значи заокружување на едно долгогодишно театарско творештво!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Од 27-31 октомври ќе се одржи шестото издание на МФФ Киненова

Небојша Јовановиќ, директор на МФФ Киненова Би сакал најнапред на истакнам дека сум поприлично горд …