(ФОТО) Никол Кидман најавува ДВЕ бои и три трендови за МОДА за оваа есен

Никол Кидман направила серија модни фотографии за насловните на модните списанија.
Австралиската актерка цела мината недела на Инстаграм објавуваше модни фотографии што ги направила за „Marie Claire“ и „Bazaar“. На последната фотографија, Никол Кидман лежи на тепих во проѕирен златен фустан.

Фустани од тул и кожени ремени
Никол Кидман (54) лежи на тепихот на фотографијата додека нејзините кадрици се расфрлани по тепихот. Облечена е во златен фустан со длабоко деколте. Фустанот е направен од тул, а здолништето е целосно проѕирно.
– Ви благодарам за можноста да се најдам на насловната страница на американскиот ‘Базар’“ – напиша Никол во описот на фотографиите на Инстаграм.

„Ќе се носат палта и црвени кожени ракавици“

На една фотографија, таа е во златен фустан со светки, исто така со тул. На втората слика, Никол носи црвено -црн фустан со длабоко деколте и кожен ремен. Никол исто така е фотографирана со црно палто и црвени кожени ракавици.

Црно -бела комбинација
За време на претходното снимање за „Mari Kler“, Никол Кидман носела мини црн фустан со долг „пуф“ шлеп одзади. Заедно со фустанот, таа носеше и ракавици, како и високи црни самодржечки чорапи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …