Полна Месечина на 21. септември: Какви промени му донесува на секој хороскопски знак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Полната месечина во Риби од 21. септември носи промени. Погледнете како ова ќе влијае на вашиот знак.

Овен
За вас се активира 12. куќа. Тоа е куќа на изолација, длабоки мисли за вашата потсвест, но љубов во смисла на карма или судбина. Може да очекувате тајна љубовна врска, а за некои, може да се врати личност од минатото. Некои Овни ќе се справат со нивната психа и нивните длабоки и скриени емоции, како и нивните мисли.


Бик
Ви се активира 11. куќа што е куќа на пријателства, надежи и желби и очекувања. Сега, ако сакате, можете да најдете нова работа преку влијателни луѓе. Исто така, ќе имате период на дружење и запознавање нови луѓе со кои ќе можете да склопите долги и убави пријателства.

Близнаци
За вас е активирано полето на кариера и јавен живот. Кога Месечината е полна во 10 -та куќа, кариерата започнува по нагорна траекторија или некој деловен чекор завршува во позитивна смисла за вас и добивате извесно признание, односно ветер во грбот.


Рак
Сега е идеално време за планирање, особено кога станува збор за патувања, како и образование или дополнително образование. Сега вашите зборови се убави и питки, убаво време е да ставите се што мислите на хартија и да прочитате некое време. Ќе се изненадите и самите!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …