Онлајн работилница за продукција на дела со подвижни слики – 1.10.2021, 13.00-16.30 часот

Времетраење: 3 часа со 30 мин. пауза

Краток опис: Онлајн работилница за продукција на дела со подвижни слики водени од уметникот и експериментален филмски режисер Бен Риверс.

Учесници: Студенти од Факултетот за уметност, уметници кои работат со подвижна слика, студенти на Факултетот ЕСРА, Студенти на Факултетот за драмски уметности

Биографии на инструкторот:Бен Риверс (роден 1972 година) е уметник и експериментален филмски продуцент со седиште во Лондон, Англија. Неговата работа е прикажана на филмски фестивали и галерии низ целиот свет и има добиено бројни награди. Работата на Риверс опфаќа теми, вклучително и истражување на непознати територии на дивината до искрени и интимни портрети на субјекти од реалниот живот.

Начин на пријавување: https://docs.google.com/forms/d/1hH10fhzuNyifXVUMzlHZPAYu5aLUwYCIme2EjskNRZk/edit?ts=61434f08

Учесниците ќе бидат пре-селектирани согласно нивните биографии и тесен интерес на работа, заради ограничениот број на партиципиенти. За резултатите ќе бидете известени!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Од 27-31 октомври ќе се одржи шестото издание на МФФ Киненова

Небојша Јовановиќ, директор на МФФ Киненова Би сакал најнапред на истакнам дека сум поприлично горд …