ЕКСПЕРТ ОТКРИВА – Секс по декади: Во 20. тите се експериментира, а во 50. е поспор, но затоа многу поеротичен!

Дваесеттите се време кога постои најголема веројатност за секс во тројка, со личност од ист пол и многу случаен секс, додека средината на четириесеттите години е врв на женското сексуално задоволство
Како и повеќето работи, сексот се подобрува со текот на времето, вели гуруто за врска Трејси Кокс (58).
Во својата книга „Одличниот секс започнува во 50 -тите години“, Трејси ги открива различните фази од нејзиниот љубовен живот и како да уживате во сексот во секоја деценија, пишува The Sun.

Дваесетти години – експериментирање


– Дваесеттите ги паметам како вртоглава мешавина на слобода и несигурност. Раскинав со мојот долгогодишен дечко со кого дури и се верив на мојот 21 -ви роденден. По паузата, решив да останам некое време сама. Имав силен сексуален нагон и многу фантазии, но не делував по тоа прашање – вели експертот за односи.
– Дваесеттите години се време кога постои најголема веројатност за секс во тројка, со личност од ист пол и многу случаен секс – вели таа и додава дека од другата страна има многу несигурност.
– Во тие години повеќе сме фокусирани на изгледот, а помалку на задоволството – вели таа.
– Игнорирајте ги оквирите. Во ред е ако не сакате да спиете со многу луѓе и да експериментирате. Поставете свои правила и не обидувајте се да се држите до оние што не ви одговараат. Ако ви треба подолго време за да постигнете оргазам, користете сексуални помагала за да ги изедначите задоволствата. Совршени тела не постојат. Да се ​​биде добар во кревет не значи да се има одлично тело, туку ентузијазам. Ако се чувствувате лошо после сексот, спиете со погрешна личност – вели Трејси.

Триесетти години – возбудливо и исцрпувачко


– Се омажив за мојот прв сопруг во раните триесетти години. Тоа беше моја прва средба со долгорочна и моногамна врска – вели таа, додавајќи дека бракот како таков не и се допаѓа. Го сакала својот сопруг, но не и се допаднал фактот дека нивната иднина била однапред испланирана и мислата дека никогаш повеќе нема да спие со други.
– Се разведов и амбициозно се посветив на мојата кариера. Во триесеттите години, паровите ја доживуваат најголемата сексуална закана – децата – вели таа.
– Сепак, постојат сексуални бонуси – повеќето на оваа возраст се побезбедни и подобро ги познаваат своите тела. Иако некои жени се борат со оргазам во дваесеттите години, повеќето го постигнуваат во оваа деценија само затоа што се поискусни и подготвени да побараат од партнерот да ги задоволи“, вели Трејси.
Партнерите не читаат мисли. Дајте повратни информации за тоа што ви се допаѓа, а што не. Престанете да се жалите за сексот што го имавте на почетокот на врската.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сексуалниот живот се подобрува во текот на есента, причината е повеќе од интересна!

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот „Ludwig Maximilians“ …