Дневен хороскоп за вторник, 21.09.2021: Во приватниот живот, избегнувајте личност која делува депресивно врз вашето расположение. Фокусирајте го вашето внимание во позитивна насока…

Овен
Љубов:
Ве очекува емоционално задоволство кое ќе ве наполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво.
Работа:
Не ви се допаѓаат нечии идеи. Знаете како да дојдете до паметно решение и соодветно објаснување за соработниците.
Здравје:
Вие сте во добра психофизичка форма.

Бик
Љубов:
Ви недостасува нечие присуство или емоционално внимание. Не дозволувајте да „залутате“ во насока на погрешна личност.
Работа:
Јасно ви е дека постојат различни фази на деловни можности, стрпливо чекајте ја вашата можност.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат.

Близнаци
Љубов:
Партнерот се жали на вашата честа расеаност или заборавност. Поправете ги вашите грешки на време.
Работа:
Само кога ќе ја сфатите вистинската вистина, ќе разберете како треба да ги решите деловните и финансиските дилеми.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу …