Овие знаци се немилосрдни кога нешто не е како што ТИЕ сакаат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ако можете да го избегнете нивниот гнев, не бидете тврдоглави и држете се подалеку од нив. Во спротивно, нема да биде пријатно!
Исто како што имате светли примери за флексибилност и толеранција меѓу знаците на Зодијакот (гледаме во вас, Водолии и Стрелец!), така има и такви кои нема лесно да преболат ако не е по нивно. Како тоа да не е доволно, тие ќе го паметат долго и ќе ве нанесат зло!

Јарец
Во случај на Јарци, еден од главните проблеми е контролата: таа мора да биде целосно и секогаш во нивни раце!
Кога ќе наидат на „жолта минута“, најдобро би било да не бидете во нивниот видокруг, а тоа наидува многу лесно – во еден момент се смеете, во следниот го чувствувате гневот на Јарецот.


Близнаци
Иако на прв поглед изгледаат како одлично друштво, Близнаците се склони кон лицемерие: цела вечер ќе ја поминат озборувајќи со вас како пријател, за да веќе следниот ден со некој друг ве озборуваат вас!
Покрај тоа, тие се сметаат за злонамерни меѓу членовите на Зодијакот, и ако им направите нешто лошо еднаш, дури и ако е ненамерно, дури и години подоцна, тие ќе го извадат тоа од шеширот како аргумент.

Терезија
Ако има некој во друштвото кој ќе каже на друга личност: “Како се облекуваше така? Сигурно нема така да излезеш! Те молам, оди и преслечи се, јас нема да одам со тебе така”, таа е секогаш само Терезија. Иако не се злонамерни, Терезиите можат да бидат многу површни и не кријат дека се опседнати со изгледот, па можат да ги повредат другите иако тоа не е нивна намера.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …