Дневен хороскоп за понеделник, 20.09.2021: Делувате задоволни и инспиративни, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, прифатете некоја „утешна варијанта“. Избегнувајте нова љубовна расправија.
Работа:
Имате впечаток дека страдате неправедно поради негативни влијанија или нечие незадоволство. Подобро да го премолчите своето мислење.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите концентрацијата и расположението.

Бик
Љубов:
Ограничете ги вашите емоционални желби и очекувања на „разумна мерка“. Колку и да сте упорни, не можете да ја промените одлуката на партнерот.
Работа:
Делувате самоуверено пред личноста која ги тестира вашите знаења и професионални способности. Обрнете внимание на нечии корисни совети.
Здравје:
Важно е да ги усогласите разумот и чувствата.


Близнаци
Љубов:
Саканото лице има добра намера, но не успева да ви го пренесе сето она што би сакале да го слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате различни информации. Мерките на претпазливост можат да ве заштитат од погрешни потези.
Здравје:
Избегнувајте обврски кои премногу ве заморуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …