Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб.
Најголемиот цврст орган во телото е црниот дроб и неговата главна функција е да ги претвори токсините во отпад, а потоа телото ги отстранува со урина и измет. Ова е една од најважните функции на нашето тело поради фактот што секојдневно сме опкружени со загадувачи и токсини.
За жал, нашиот црн дроб може да стане многу оптоварен и затоа токсините не можат да се отстранат, што значи дека тие се складираат во масните клетки, најчесто во пределот на стомакот.

“Токсичната акумулација во црниот дроб најчесто доведува до хормонална нерамнотежа што предизвикува појава на акни”


Тоа е орган кој природно содржи маснотии, така што ќе има малку маснотии во него во секое време, но кога станува збор за маснотии што се повеќе од 5. до 10. проценти од вкупната тежина на органот, тоа резултира со замастен црн дроб.

Симптомите што може да укажуваат на црниот дроб на кој му е потребна детоксикација се следниве:


Необјасниво зголемување на телесната тежина
Ако црниот дроб не работи 100% за да ги отстрани токсините од телото, редовниот тренинг и намалувањето на калориите нема да бидат од голема помош поради фактот што телото складира нефилтрирани токсини во своите масни клетки.


Алергии
Ако црниот дроб функционира правилно, произведува антитела кои се борат со алергените, па ако неговата работа е намалена, алергените се складираат во телото. Како одговор, мозокот произведува хистамин, кој е хемикалија што укажува на алергени кои треба да се елиминираат, а на високо ниво доведува до симптоми на алергија како што се чешање, замагленост и главоболки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ин Мемориам: По долго боледување почина проф. др. Јовица Угриновски

По тешко боледување на 77 годишна возраст почина проф. др. Јовица Угриновски. Со огромна жалост …