Имате две дупчиња на долниот дел на грбот? Имате навистина среќа, а еве и зошто?

Многу луѓе мислат дека овие дупкчиња се многу привлечни, и го добија името дупчиња на Венера кај жените, или Аполонови, ако се работи за маж.
Мажите веќе долго време ја потврдуваат атрактивноста на двете дупчиња во долниот дел на женскиот грб. Се верува дека овие вдлабнувања се знак на убавина, алудирајќи на потеклото на нивното име од Венера, божицата на убавината. Научниците дури пресметаа дека тие додаваат 20 проценти од привлечноста на жените.

Здравствени придобивки?
Лекарите откриле дека дупчињата во грбот, исто така, имаат вистински предности кога станува збор за здравјето.
Се испоставило дека овие симпатични дупки се наоѓаат на раскрсницата на карличните коски. Тие укажуваат на добра циркулација на крвта и силно здравје, и кај жените и кај мажите.

Освен што овие жени се сметаат за најстраствени, тие обично лесно раѓаат деца, без тешкотии и компликации.
Дупчињата се поврзани со структурата на телото и структурата на коските. Нашите колкови имаат два шпица свртени кон ‘рбетот и свиткани навнатре, и поради нивната положба, овие дупчиња се формираат веднаш над нив.
Исто така, се верува дека гордите „сопственици“ на овие дупчиња во грбот полесно доживуваат оргазми бидејќи половите органи им имаат подобра циркулација.

Како се добиваат дупчињата?
За жал, не секој може да ги има овие дупки. И тие се добиваат исклучиво генетски.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сексуалниот живот се подобрува во текот на есента, причината е повеќе од интересна!

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот „Ludwig Maximilians“ …