(Рецепт) ЧИСТЕЊЕ НА ТЕЛОТО СО ГРОЗЈЕ: Луѓето тврдат дека ОВА им го спасило животот, ги ослободило од тешки болести!

Ако страдате од главоболки, алергии, осип, често сте надуени, тоа е знак дека сте полни со токсини. Најдобар начин да се опоравите, што е можно поскоро, е да изберете рецепт за чистење на телото.
Ако ви е тешко да гладувате за вашето тело да се опорави од токсините, изберете детоксикација од грозје. Ова значи дека одреден временски период јадете само грозје и пиете вода.
Јужноафриканката Џоана Бранд, на која и бил дијагностициран рак на желудник во последната фаза, тврди дека токму детоксикацијата од грозје и помогнала да ја елиминира болеста и и’ донела целосно закрепнување.
Друг Африканец го потврдил истото и напиша книга за сопственото искуство. Станува збор за Василиј Шеклтон, кој повеќе од 40. години боледувал од паразитска болест биларзија.
Имал само еден бубрег и тој бил во лоша функција. Тој дошол до идеја да се почести со грозје откако почнал да работи на плантажата на истото овошје.
Од ден на ден јадел само грозје и пиел вода и забележал дека неговата здравствена состојба се подобрува.
Во рок од 28 дена, неговото тело било исчистено од токсини и паразити што му предизвикале значителна непријатност. Имено, потребно е многу време за да се прочисти крвта.
Василиј Шеклтон тврди дека со помош на детоксикација од грозје, можете да се ослободите од артритис, ревматизам, чиреви, мигрени, зависност од алкохол и ментални тешкотии.
Грозјето исто така може да биде ваш сојузник во борбата против ракот и другите хронични заболувања.


28 дена детоксикација – чистење на телото
Оваа детоксикација трае четири недели, односно 28 дена.
Во овој период, треба да јадете само грозје и да пиете вода.
Би било одлично ако пиете само изворска вода, но ако не сте во можност, филтрираната вода исто така ќе ви се најде.
Започнете го првиот ден на детоксикација со вода, и јадете малку грозје непосредно пред крајот на денот.
Во првите денови, јадете мали количини грозје, а потоа постепено зголемете го внесот со цел телото да се прилагоди на поголема количина влакна.
Треба да консумирате 2-3 кг грозје дневно, по можност црвено, и да пиете 2-3 литри вода.
Внимавајте да не пиете вода веднаш по конзумирање на грозјето.
За време на детоксикацијата, важно е редовно да се испразнуваат цревата, бидејќи на тој начин телото се чисти од отпадни производи и отрови.
Добрата вест е дека грозјето е богато со растителни влакна и сок, што значи дека совршено го поттикнува движењето на дебелото црево, така што не треба да се плашите од запек.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …