Лавот изневерува ако го игнорирате, Скорпијата од одмазда: Еве зошто изневеруваат припадниците на различни знаци

Терезија
Терезијата сака да биде верна, но понекогаш не и успева. Нимпонекогаш им е здодевно во среќна врска, и повеќе би сакале да ја уништат со „швалерисување“ отколку сериозно да работи на неа.

Скорпија
И треба многу за „да го спушти гардот“, но кога ќе оствари силна врска, таа е многу верна. Довербата е многу важна за Скорпија, и ако е нарушена, нема да и биде под честа да се одмазди на некој начин.
Прецизно – Скорпија е верна исто како и нејзиниот партнер.


Стрелец
Ако Стрелците навистина се посветат на врската, тие ќе дадат се од себе за да бидат верни. Тие се многу искрени и не сакаат дисциплина, поради што можеби му даваат до знаење на партнерот дека има проблем со верноста и пред врската. Стрелците се реални, тие го знаат тоа за себе и навистина ќе се обидат да не го повредат својот партнер. Едноставно, понекогаш нема да успеат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …