Лавот изневерува ако го игнорирате, Скорпијата од одмазда: Еве зошто изневеруваат припадниците на различни знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Зошто некој одлучил да го изневери партнерот, зависи од неговиот знак, веруваат астролозите. Секој од нив има некои свои преференции. Кои карактеристики го „красат“ вашиот хороскопски знак?

Овен
Не се смета за многу верен знак, многу е важно да не му е здодевно и секогаш да има доволно „акција“. Овенот може да биде жртва на сопствените инстинкти, но честопати ќе негира дека направил нешто погрешно. Ако Овенот не чувствува возбуда во сегашната врска, ќе ја бара на друго место.

loading...

Бик
Бикот е меѓу љубоморните знаци, и постои шанса да се посомнева дека неговиот партнер го изневерува, дури и ако се е во ред. Но, тие сомнежи можат да предизвикаат погрешно верување дека нешто не е во ред, поради што Бикот би можел да го изневери својот партнер.

Близнаци
Луѓето родени во овој знак разбираат што е верност, само понекогаш им е тешко да ја применат. Близнаците постојано се премислуваат, во еден момент се заљубени до уши, во друг би избегале од врската…! Не е невообичаено Близнаците да изневеруваат, а партнерот да го сфати тоа дури месеци, или години подоцна.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 27.09.2022: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање…

Овен Љубов: Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за …