Дневен хороскоп за сабота, 18.09.2021: Не дозволувајте нечие однесување да ви предизвика погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено…

Овен
Љубов:
Важно е правилно да одговорите на нечии прашања. Изненадете го вашиот партнер на начин што ги задоволува заедничките потреби и вкусови.
Работа:
Вашите соработници имаат различни мислења за решавање заеднички проблем. Треба да смислите добар план.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои премногу ве исцрпуваат, опуштете се.

Бик
Љубов:
Обрнете внимание на личноста која ве гледа со заљубен поглед или со топла насмевка на усните. Препуштете се на вашата инспирација.
Работа:
Прифатете нови идеи со намера да ги проширите вашите когнитивни хоризонти. Некој ве упатува на креативно изразување и дејствување.
Здравје:
Овозможете си ја вашата омилена забава, како поттик за добро расположение.

Близнаци
Љубов:
Бидете подискретни во различни средби и добро проценете ги вашите можности, пред да започнете со „љубовна искра“.
Работа:
Чувствувате мала стагнација или потреба ментално да се ослободите од насобраните обврски. Треба да ангажирате сигурни соработници.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу …