(ВИДЕО) Оваа прабаба од 108. години прв пат ја земала внуката во раце – но ЕДНО сознание сите ги скршило!

Видео кое го расплака светот…
108-годишната баба за прв пат ја земала во прегратка својата правнука, а нејзината емоција кон ова мало суштество растажила многумина.
Од видеото, можеме да разбереме дека бабата е слепа и не може да го види своето правнуче, но многу е среќна што има можност да го почувствува и да го држи во раце.

Слепата баба го растажи светот
– Колку би сакала да те видам. Но, тоа што те држам е прекрасно – рекла бабата и го расплака светот со својата изјава, додека во позадина се слушнал глас што и вели дека бебето спие.
„Толку е топла и толку е тешка, драги Боже“, рекла бабата.

Реакциите на оваа баба станаа вистинска сензација, а многумина коментираат дека одамна не виделе поемотивно видео.

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …