(ВИДЕО+ФОТО) „И дал прстен“: Бред Пит бил воодушевен од бунтовната ТВ sвезда – НЕЈЗИНАТА ТРАГИЧНА смрт се’ прекинала!

Холивудската ѕвезда Бред Пит наводно бил „вљубен“ во починатата ТВ -starвезда Пола Јејтс, кој починала пред 21 година од предозирање со дрога, на 41 година.
Бред Пит наводно бил „опседнат“ со починатиот модел и водителка Пола Јејтс и и’ подарил прстен по „многу флертување“.

Платонска љубов
Се сметало дека 57-годишната холивудска sвезда уживала во „шарената личност“ на Пола и ја „обожавал“ откако се преселила во Лос Анџелес во 1995. година со нејзиното тогашно момче.

Поминаа 21 година откако Пола трагично почина од предозирање со дрога на 41 -годишна возраст. Откако Пола и Бред се запознале во Лос Анџелес, нејзиниот пријател и поранешен ПР, Гери Агар Фенел, за медиумите изјавил дека Бред и дал подарок како знак на наклонетост.

Гери рекол: „Пола рече дека Бред и го подарил прстенот како „знак на неговата зљубеност“. Таа ми рече дека многу флертуваат, а тој и рекол дека ја обожува. Само се сеќавам дека Пола цело време се кикотеше за нивното време заедно “.

Фото: Принтскрин/YouTube/OWN

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …